חברים יקרים

הקשת הדמוקרטית המזרחית הקימה בלוג זה בכוונה להפוך את השיח החברתי לשיח דינמי , חי ובועט. על כן נשמח לתגובות , ביקורות ורעיונות .

קריאה מהנה

יום חמישי, 21 באוקטובר 2010

הודעה לעיתונות: תוכנית ויסקונסין חוזרת לבמה

הארגונים החברתיים מחדשים את המאבק נגד תוכנית ויסקונסין.

ארגון "שומרי משפט"- רבנים למען זכויות אדם, ותנועת הקשת הדמוקרטית המזרחית - שיגרו היום מכתב דחוף לחברי הכנסת בדרישה למנוע את קידומו מחדש של חוק ויסקונסין. מליאת הכנסת צפויה להצביע ביום שני הקרוב בקריאה ראשונה על החוק (הצעת חוק "שילוב מקבלי קצבאות בעבודה") וזאת למרות שבעבר הכנסת כבר דחתה את התוכנית.

במכתב קובעים הארגונים כי הצעת החוק החדשה איננה כוללת כל שיפור משמעותי לתכנית שועדת העבודה והרווחה כבר קבעה שאיננה ראויה. "התוכנית מהווה הפרטה של שירות ציבורי חיוני והניסיון הוכיח כי היא נכשלה ולא הצליחה להוציא מובטלים ממעגל העוני" נאמר במכתב.

רבנים למען זכויות אדם והקשת הדמוקרטית המזרחית מוחים נגד הניסיון של הממשלה לעקוף את הכנסת תוך התעלמות מהביקורת
הרחבה על התוכנית. הארגונים מתריעים כי החוק "החדש-ישן" יפגע קשות במצב המובטלים, יביא שוב לשלילה לא מוצדקת של אלפי קצבאות ושליחת מובטלים לעבודות לא מתאימות ולא ראויות, תוך בזבוז משאבים והכול למען רווחים של חברות פרטיות.

הארגונים תובעים מהחכ"ים להצביע נגד התוכנית ולא להפקיר את השכבות החלשות לידיהם של חברות פרטיות המבקשות להרוויח על חשבון השכבות החלשות.

לפרטים נוספים ולראיונות ניתן לפנות למנהלת מחלקת צדק חברתי כלכלי בארגון רבנים למען זכויות אדם בטלפון:0502110673

תגובה 1:

ליבוביץ' ליאור אמר/ה...

הנדון : ויסקונסין למען המקורבים !!!
1.כידוע,תוכנית ויסקונסין/אורות-לתעסוקה נסגרה בשעה טובה ומוצלחת .
2.אולם,מר נתניהו שלא יודע הפסד מהו – לחוץ ונחוש להחזיר ובכל מחיר גם מהדלת האחורית את תוכנית ויסקונסין .
3.עובדה שנתן הוראה למשרדי האוצר והתמ"ת להגיש לו וכמה שיותר מהר תוכנית ויסקונסין חדשה .
4.בכמה אתרים אפילו פורסם שהממשלה שוקלת אפשרות לעקוף את ועדת העבודה-והרווחה בכנסת (שם לא קיבלה רוב) ולהעביר הדיון על תוכנית ויסקונסין חדשה בועדת-כנסת אחרת (הכספים) .
5.בכתבה שפורסמה באתר http://zeaaka.ios.st/Front/NewsNet/reports.asp?reportId=199113 שכותרתה אומרת הכל:ויסקונסין למען המקורבים !!!
6.כמובן שהאדונים נתניהו וקודמו לתפקיד אולמרט העדיפו "למלא פיהם מים" – שזה אומר ???
7.הייתכן ש:
א)יש דברים בגו – ולכן מעדיפים האדונים נתניהו ואולמרט "למלא פיהם מים" ???
ב)אין דברים בגו – אם-כך,כיצד ניתן להסביר חוסר התכחשותם הנמרצת והנחרצת לנטען בכתבה והעדפת מדיניות של "מילוי פיהם מים" ???
8.בברכה .