חברים יקרים

הקשת הדמוקרטית המזרחית הקימה בלוג זה בכוונה להפוך את השיח החברתי לשיח דינמי , חי ובועט. על כן נשמח לתגובות , ביקורות ורעיונות .

קריאה מהנה

יום חמישי, 10 במאי 2012

הקשת הדמוקרטית המזרחית מגנה את אמירותיו הגזעניות של שר האוצר שטייניץ נגד תושבי כפר שלם

שטייניץ לתושבי כפר שלם: דין שכונת האולפנה כדין רמת אביב. הקשת המזרחית: התייחסותו של שר האוצר לתושבי כפר שלם כאל בנים חורגים שניתן לעקור מאדמתם בהינף יד חמורה ובעלת ניחוח גזעני מובהק.


תושבי כפר שלם, הנמצאים תחת איומי גירוש מבתיהם, נאבקים זה זמן רב להסדיר את מעמדם מול המדינה ומקבלי ההחלטות. גם כיום, אחרי שנים של מאבק להסדרת זכויותיהם הצודקות, נמצאים התושבים תחת איומי גירוש ותביעות משפטיות.
השבוע, בהתייחסו לאולפנת בית אל.  הצהיר שר האוצר יובל שטייניץ מול נציגי כפר שלם כי לא ייתכן שיסלקו אנשים מבתיהם אחרי מגורים בני עשור. דברים אלה הושמעו מפי אותו השר אשר סיכל כל דרך לקראת הסדר עם תושבי כפר שלם והשאיר אותם תלויים על בלימה, תחת איום גירוש מבתיהם.
עוד הוסיף שטייניץ כי כפי שלא היה מסלק את תושבי רמת אביב, לא ייתן יד לסילוקה של האולפנה. השוואה זו, כמו גם התנהלותו הזדונית של השר ביחס לתושבי כפר שלם, לא משאירים מקום לספק כי מדובר באמירה גזענית. מאליו עולה מדבריו כי אלמלא היו תושבי כפר שלם מזרחים, היה דינם - לפחות על פי שר האוצר שטייניץ - כדין רמת אביב.


הקשת הדמוקרטית המזרחית קוראת לשר האוצר לאפשר לתושבי כפר שלם להסדיר את עניינים כדין תושבי רמת אביב ולהניח את העדפותיו האתניות בצד.

לפרטים: אורלי נוי – דוברת הקשת הדמוקרטית המזרחית,  050-8375818

אין תגובות: